dreamweaver için wordpress eklentisi

WordPress ile tanışan herkes mutlaka temalar ile ilgilenmiştir. Temalarda genelde bir stil dosyası bulunur ve bu stil dosyasında tanımlı olan biçimler temanın diğer dosyalarında (header, content vs.) WordPress komutları ile birlikte gösterilir. Özellikle sıfırdan tema yapanlar için birçok WordPress komutu gerekli olmakta. Mesela Bir yazının yazarını göstermek için, tarihini göstermek için ve daha buna benzer birçok meteryal komutlarla gösterilmekte.

Komutlar WordPress’in sayfasında olmasına rağmen bazen keşke bu komutlar temayı düzenlediğimiz programın bir köşesinde bulunsaydı deriz. İşte bizim gibi düşünenler WordPress için tema yapımını kolaylaştıracak bir Dreamweaver eklentisi hazırlamışlar. Eklentide az önce bahsettiğim komutların yanı sıra işimizi kolaylaştıracak fonksiyonlar yer almakta. Örneğin yazar ismini koyacaksanız ilgili menuden “author” seçeneğine tıklıyorsunuz ve anında kodunu ekliyor. Çok kullanışlı olduğunu düşündüğüm eklenti üstelik ücretsiz.

Eklentiyi şuradan indirdikten sonra çift tık ile açıyoruz. Karşımıza Macromedia Eklenti Yükleme programı çıkacaktır. Eğer birden fazla Macromedia programı kullanıyorsanız (flash vs.) programın araç çubuğundaki açılır menuden Dreamweaver’ı seçip yine araç çubuğunun soldan ilk butonuna tıklıyoruz. Gelen soruya “evet” dedikten sonra eklenti kurulumumuzu tamamlamış oluyoruz.
Tema yapanlar, düzenleyenler için eşsiz bir araç. Mutlaka deneyin

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s