WordPress Tarih & Saat Ayarları

Uyarlanmış (kişiye özel) saat ve tarih fonksiyonları;

WordPress etiket fonksiyonları  zaman ve tarih bilgilerini görüntülemeye veya çevirmeye uygun olarak tasarlanmıştır. Örneğin the _date (tarih) ve the_time (zaman)  Bu fonksiyonlardan bazıları  format string (format seri) denilen parametre olarak kabul edilirki, bunlar tarihin nasıl görüntüleneceğini belirlemenize izin verir.  Format string özel zaman formatları üretebilmek için  format karakterleri  kullanarak zamanın değişik çeşitleriyle birleştirilen bir şablondur.

Format stringlere örnek;

I, F j Y

Aşağıdaki gibi tarih oluştur Cuma, Eylül  24, 2004 Burada bazı format karakterleri verilmiştir.ı = hafta gününün tam adıF = ay adıJ=ayın günüY= 4 haneli yıl (küçük harf y yılın son iki hanesinin gösterir)Virgüller tam olarak okunur.WordPress  PHP program dilinde yazılmıştır. WordPressdeki Zaman formatlama fonksiyonları PHP’nin zaman format fonksiyonunu kullanır. Böylece siz   PHP websitesindeki zaman format karakterleri masasını kullanabilirsiniz. (http://php.net/date) 

Wordpresde zaman format şablonu yapabilmek için   Bu giriş <?php the_time(’l, F jS, Y’) ?> üzerinde ve <?php the_category(’, ‘) ?>. dosyası altında gönderilmiştir

.Bu giriş Cuma, Eylül 24, 2004 tarihinde ve WordPress ve Wordpres Tips dosyası altında gönderilmiştir.   

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s